1588
 
Pranešimai žiniasklaidai

Latvijoje to dar nebuvo: sudarytas didžiausias NT finansavimo sandoris

 

106,5 mln. eurų vertės finansavimo sandoris, kurį šiandien Rygoje pasirašė SEB bankas ir Rygos „Akropolio“ projektą vystanti Latvijos bendrovė SIA M257, priklausanti „Akropolio“ įmonių grupei, tapo nauja kartele didžiausių nekilnojamojo turto (NT) projektų vystytojams.

 

Šis NT finansavimo sandoris yra didžiausias Latvijos istorijoje, o rinkos specialistai Rygos „Akropolį“ jau dabar mato kaip rinkos lyderį.

„Tai pirmasis daugiafunkcinis prekybos ir pramogų centras, kuris statomas Rygoje per pastaruosius devynerius metus ir esame laimingi, kad „Akropolis“ pasirinko SEB banką būti jo finansiniu partneriu. Mūsų atlikta rinkos analizė rodo, kad, lyginant su Vilniumi ir Talinu, Ryga turi mažiausią prekybos centrų pasiūlą vienam gyventojui. Todėl esame įsitikinę, kad mieste tikrai yra vietos dar vienam dideliam prekybos ir pramogų centrui. Neabejojame, kad „Akropolis“, turėsiantis didžiulę prekybos, pramogų ir paslaugų pasiūlą, taps vienu rinkos lyderių“, - sakė Latvijos SEB banko valdybos narys Ints Krasts.

98 000 kv.m. ploto Rygos „Akropolyje“ įsikurs daugiau nei 200 parduotuvių, kavinių ir restoranų, ledo arena, kino centras, boulingo klubas, vaikų žaidimo erdvė ir 9000 kv.m. ploto aukščiausios klasės biurų pastatas. Rygos „Akropolis“ bus pirmasis prekybos ir pramogų centras Latvijoje, pastatytas pagal BREEAM tvarių pastatų vertimo standartą.

Į Rygos „Akropolio“ projektą lietuviai iš viso investuos apie 200 mln. eurų. Pirmojo Latvijoje „Akropolio“ statybų darbus planuojama baigti 2019 m. sausį.

 

 

Apie „Akropolis Group“

„Akropolis Group“ yra kontroliuojančioji bendrovė, valdanti nekilnojamojo turto projektų vystymo ir nuomos paslaugų įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Įmonė taip pat pastatė ir išplėtojo Kauno „Akropolį“, kurį 2008 m. įsigijo fondas iš Vokietijos.

Įmonių grupei taip pat priklauso UAB „Delano“, valdanti restoranų tinklą „CanCan pizza“, savitarnos restoranus „Delano“ bei kavinių tinklą „Caif cafe“ ir „Apollo“ boulingų veiklą vykdančios įmonės.

Kur vyksta